System Identyfikacji Przestrzennej
Platforma zakupowa
Kontakt z Urzędem
WAŻNY KOMUNIKAT
    Informujemy, iż w dniu 31 maja 2024 r. Urząd Gminy w Łęczycy będzie nieczynny.     

Granty Sołeckie

Z przyjemnością informujemy, iż Gmina Łęczyca pozyskała dofinansowanie w ramach tzw. grantów sołeckich przyznawanych przez Samorząd Województwa Łódzkiego na realizację trzech projektów przygotowanych wspólnie z sołectwami: Janków, Topola Katowa i Krzepocin Pierwszy. Kwota każdego grantu to 10 000,00 zł.

W ramach pierwszego projektu pn. „Strefa zdrowia – siłownia plenerowa w Jankowie" planowana jest budowa siłowni plenerowej na terenie OSP, co przyczyni się do zwiększenia różnorodności form aktywności, jak i zapewni dodatkową możliwość spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu dzieciom, rodzicom i osobom starszym. Inwestycja wpłynie na poprawę kondycji fizycznej oraz stanu zdrowia mieszkańców. Wspólne spotkania w miejscu atrakcyjnym dla różnych grup wiekowych będą sprzyjały integracji mieszkańców, nawiązywaniu nowych znajomości, kontaktów, a także wpłyną na integrację lokalnego środowiska.

Drugi projekt pn. „Spotkajmy się przy stole – stwórzmy miejsce sprzyjające integracji i aktywizacji społeczności lokalnej” przewiduje utworzenie świetlicy wiejskiej w budynku OSP w Topoli Katowej. Stworzona świetlica zachęci do ,,aktywnego” odpoczynku po ciężkim dniu pracy, a przy okazji do wymiany doświadczeń rolniczych. W ramach projektu zaplanowany został m.in. zakup stołu do ping – ponga, stołu do gry w piłkarzyki, stołu do bilarda, stołu roboczego kuchennego itp. Ponadto zorganizowany zostanie piknik rodzinny z grillem lub ogniskiem, w czasie którego zostaną rozegrane turnieje sportowe w poszczególne gry i kategorie wiekowe.

Natomiast realizacja trzeciego projektu pn. „Czas integracji” przewiduje zakup niezbędnego wyposażenia w postaci stołów, krzeseł i grilla, które dadzą możliwość wspólnej integracji mieszkańców. Dzięki temu budynek OSP w Krzepocinie Pierwszym stanie się miejscem spotkań towarzyskich, edukacyjnych i rekreacyjnych. Remiza OSP dzięki zaangażowaniu mieszkańców sołectwa będzie pełniła rolę centrum kulturalnego wsi i w okresie wiosenno-letnim będzie wykorzystywana do urządzania imprez sołeckich takich jak „Czas integracji”, rozpoczęcie czy zakończenie lata, dzień kobiet, „Sobótki” (zaplanowane na przyszły rok), mających na celu budowę więzi między mieszkańcami oraz wzmocnienie tożsamości regionalnej. Dzięki realizacji projektu powstanie ogólnodostępne miejsce spotkań dla całej społeczności wiejskiej, zarówno osób starszych, dzieci i młodzieży a także osób odwiedzających sołectwo, które będzie sprzyjało integracji społeczności lokalnej. Na zakończenie realizacji projektu zorganizowany zostanie piknik integracyjny.

Nieodpłatna pomoc prawna
Oświata
GOPS Łęczyca
Zrealizowane inwestycje
Sport i kultura
Prądzew
RPO ŁÓDŹ
InforLex.pl
Geoportal Województwa Łódzkiego