System Identyfikacji Przestrzennej
Platforma zakupowa
Kontakt z Urzędem
 

Budowa basenu w Topoli Królewskiej

W dniu 2 marca Gmina Łęczyca poczyniła kolejny krok w kierunku budowy krytej pływalni, która już niebawem powstanie przy budynku Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Wł. Łokietka w Topoli Królewskiej. Wójt Gminy Łęczyca Pan Jacek Rogoziński wraz z Panią Skarbnik Agnieszką Kaszubską podpisali umowę z Wykonawcą robót Przedsiębiorstwem Budownictwa Ogólnego „KARTEL” S.A. z Jędrzejowa. Będzie to pierwszy basen zarówno na terenie gminy, jak i całego Powiatu Łęczyckiego. Do tej pory mieszkańcy musieli dojeżdżać do okolicznych miejscowości aby skorzystać z pływalni, np. do Kutna czy Ozorkowa.

Plany zakładają budowę obiektu, w skład którego wejdą: hala basenowa z basenem głównym, brodzikiem dla dzieci, jacuzzi oraz zjeżdżalnią rurową otwartą. Bezpośrednio przy hali basenowej znajdować się będzie zaplecze sanitarno – szatniowe, przebieralnie, pomieszczenia dla ratowników oraz trenerów, sauna i pomieszczenie techniczne. W obiekcie uwzględniono także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, jak: winda, specjalnie przystosowane toalety, składane siedziska prysznicowe czy podnośnik basenowy (elektryczna i mobilna winda). Nie zabraknie także rozwiązań uwzględniających odnawialne źródła energii, w postaci montażu paneli fotowoltaicznych, które stanowić będą dodatkowe źródło energii.

Budowa basenu w sąsiedztwie istniejących i funkcjonujących już obiektów sportowych i placówek edukacyjnych jest dopełnieniem kompleksowej oferty sportowo-rekreacyjnej Gminy Łęczyca. Niewątpliwą zaletą projektu będzie możliwość realizowania całorocznej nauki pływania i jej doskonalenia przez dzieci, młodzież oraz dorosłych. Na budowę basenu Gmina Łęczyca do tej pory pozyskała środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 3,5 mln złotych.

Galeria zdjęć:
Nieodpłatna pomoc prawna
Oświata
GOPS Łęczyca
Zrealizowane inwestycje
Sport i kultura
Prądzew
RPO ŁÓDŹ
InforLex.pl
Geoportal Województwa Łódzkiego