System Identyfikacji Przestrzennej
Platforma zakupowa
Kontakt z Urzędem
 

Ministerstwo Sportu i TurystykiW Wilczkowicach powstanie sala sportowa

Miło nam poinformować, że Gmina Łęczyca pozyskała środki na budowę sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Wilczkowicach Górnych! Złożony w marcu bieżącego roku wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu "Sportowa Polska - program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej" uzyskał pozytywną ocenę, dzięki czemu na budowę długo wyczekiwanej zarówno przez rodziców, nauczycieli, ale w szczególności uczniów, sali gimnastycznej Gmina otrzyma dofinansowanie w kwocie 1 712 400 zł. W ramach realizowanego projektu powstanie  budynek dwukondygnacyjny w technologii budownictwa tradycyjnego. 

Z tej okazji w dniu 7 września na terenie Szkoły Podstawowej w Wilczkowicach odbyła się konferencja prasowa z udziałem Senatora RP Przemysława Błaszczyka, Posła na Sejm RP Marka Matuszewskiego, Wójta Gminy Łęczyca Jacka Rogozińskiego oraz Dyrektor Szkoły Emilii Kołodziejczyk. Wszyscy uczestnicy nie kryli zadowolenia z faktu, że w końcu uda się wybudować tak ważny dla szkoły i uczących się w niej dzieci obiekt. Pozyskanie dofinansowania było możliwe także m.in. dzięki temu, iż Ministerstwo Sportu i Turystyki zmieniło zasady tegorocznego naboru wniosków, które do tej pory premiowały duże szkoły. W tym roku szanse pozyskania środków otrzymały mniejsze, gminne placówki.

Dzięki realizacji inwestycji znacznie poprawią się warunki prowadzenia zajęć wychowania fizycznego przez uczniów szkoły, którzy do tej pory ćwiczyli na szkolnych korytarzach, bądź jeździli na zajęcia do Szkoły Podstawowej nr 3 w Łęczycy lub Szkoły Podstawowej w Leźnicy Małej a jeśli pozwalała na to pogoda, ćwiczyły na przyszkolnym boisku. Będą miały także możliwość rozwijania swoich sportowych pasji i umiejętności. Sala sportowa będzie także udostępniana m.in. na potrzeby lokalnej społeczności.
"Budowa Otwartych Stref Aktywności na terenie Gminy Łęczyca" - Ministerstwo Sportu i Turystyki

Z przyjemnością pragniemy poinformować, iż Gmina Łęczyca otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Sportu i Turystyki do budowy 5 obiektów sportowo – rekreacyjnych, które już niedługo powstaną przy każdej ze szkół podstawowych. Na ten cel Gmina pozyskała 125 tysięcy złotych, które stanowią 50% kosztów całej inwestycji. Dzięki temu stała się jedną z 792 gmin z całego kraju, które w ramach pierwszej edycji Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA), otrzymały wsparcie na budowę miejsc spotkań i aktywności całych rodzin – dzieci, rodziców, seniorów.

Tzw. Otwarte Strefy Aktywności będą ogólnodostępnymi plenerowymi miejscami sportu, rekreacji i odpoczynku, w skład których wejdą: urządzenia siłowni zewnętrznej, strefa relaksu i gier, zagospodarowanie zieleni. Miejsca te będą sprzyjać integracji społecznej i skierowane będą do różnych grup wiekowych.

 

Nieodpłatna pomoc prawna
Oświata
GOPS Łęczyca
Zrealizowane inwestycje
Sport i kultura
Prądzew
RPO ŁÓDŹ
InforLex.pl
Geoportal Województwa Łódzkiego