System Identyfikacji Przestrzennej
Platforma zakupowa
Kontakt z Urzędem
WAŻNY KOMUNIKAT
    Informujemy, iż w dniu 31 maja 2024 r. Urząd Gminy w Łęczycy będzie nieczynny.     

Fundacja PZU

13 sierpnia 2016 roku na boisku piłkarskim w Prądzewie odbył się Turniej Piłki Nożnej Drużyn Amatorskich pn. Zaraz padnie pierwszy gol! Zorganizowany został przez założone w 2015 roku Stowarzyszenie Wiejski Klub Sportowy Prądzew, które jest jedynym zarejestrowanym klubem sportowym działającym na terenie Gminy Łęczyca. Impreza została dofinansowana ze środków Fundacji PZU w kwocie 6 400 zł. Wsparcia w przygotowaniu wniosku oraz realizacji projektu udzieliła Gmina Łęczyca.  

Do udziału w nim zakwalifikowało się siedem drużyn z terenu Gminy Łęczyca oraz jedna z sąsiedniej Gminy Witonia. Drużyny zostały przydzielone do dwóch grup. W grupie A zagrały: WKS Prądzew, Kuchary, Weterpol, Huragan Team, natomiast do grupy B trafiły: WKS Prądzew Oldboy, Huragan Azbest, Kobra Topola Królewska oraz Psychofans.

Rozgrywki rozpoczęły się od meczów grupowych. Drużyny rywalizowały ze sobą o wyjście z grupy i awans do kolejnej fazy rozgrywek. Po zaciętej rywalizacji zwycięzcami grup i drużynami, które awansowały do dalszego etapu Turnieju okazały się: WKS Prądzew, Huragan Team z grupy A oraz Kobra Topola Królewska i Huragan Azbest z grupy B.

W  pierwszym meczu półfinałowym zmierzyły się ze sobą drużyny Huragan Team oraz Huragan Azbest. Po zaciętym pojedynku, który nie wyłonił zwycięzcy, konieczny był konkurs rzutów karnych, w którym najlepiej poradziła sobie drużyna Huragan Team i to ona jako pierwsza awansowała do finału.

W drugim półfinale spotkały się ze sobą zespoły WKS Prądzew oraz Kobra Topola Królewska. Również ten mecz nie wyłonił od razu zwycięzcy. Ponownie konieczny okazał się konkurs rzutów karnych, w wyniku którego zwyciężył WKS Prądzew i awansował do finału Turnieju.

Przegrane w półfinałach zespoły – Huragan Azbest i Kobra Topola Królewska- zmierzyły się ze sobą w meczu o trzecie miejsce. Zwycięzcą okazała się drużyna z Topoli Królewskiej. Następnie rozegrany został finał, w którym po zaciętej walce i konkursie rzutów karnych zwyciężyła drużyna Huragan Team.

Po rozegraniu wszystkich meczów nastąpiło uroczyste wręczenie pamiątkowych pucharów i dyplomów dla wszystkich drużyn biorących udział w turnieju. Nagrody drużynom wręczyli Sekretarz Gminy Łęczyca – Pani Monika Kilar – Błaszczyk, Prezes WKS Prądzew - Dominik Kiciński. Nie zabrakło także podziękowań dla osób oraz firm, które udzieliły wsparcia oraz pomocy przy organizacji imprezy.

 

Po zakończeniu turnieju odbyła się zabawa taneczna dla wszystkich uczestników imprezy oraz zaproszonych gości.

Klasyfikacja końcowa Turnieju:

  1. Huragan Team
  2. WKS Prądzew
  3. Kobra Topola Królewska
  4. Huragan Azbest
  5. Kuchary
  6. Psychofans
  7. Weterpol
  8. WKS Prądzew Oldboy
 
Galeria zdjęć:
Nieodpłatna pomoc prawna
Oświata
GOPS Łęczyca
Zrealizowane inwestycje
Sport i kultura
Prądzew
RPO ŁÓDŹ
InforLex.pl
Geoportal Województwa Łódzkiego