System Identyfikacji Przestrzennej
Kontakt z Urzędem
 

Aktualności

"OSA" w Gminie Łęczyca

[ 2018-11-02 ]



Od połowy października na terenie Gminy Łęczyca wszyscy zainteresowani mieszkańcy mogą korzystać z siłowni plenerowych, które powstały w ramach tzw. Otwartych Stref Aktywności (OSA). Na ich utworzenie Gmina Łęczyca pozyskała z Ministerstwa Sportu i Turystyki 125 000 zł., co stanowi blisko 50% wszystkich poniesionych kosztów. Dzięki temu stała się jedną z 792 gmin z całego kraju, które w ramach pierwszej edycji Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA), otrzymały wsparcie na budowę miejsc spotkań i aktywności całych rodzin – dzieci, rodziców, seniorów. Pozostałe środki pochodzą z budżetu Gminy. Łączna wartość inwestycji wyniosła 269 923,50 zł.

Miejsca takie powstały przy wszystkich Szkołach Podstawowych działających na terenie Gminy, co w skali całego województwa łódzkiego stanowi duży sukces, gdyż żadnej innej gminie nie udało się pozyskać dotacji na budowę aż 5 Stref. Tzw. „OSY” są ogólnodostępnymi plenerowymi miejscami sportu, rekreacji i odpoczynku, w skład których wchodzą: urządzenia siłowni zewnętrznej oraz strefa relaksu i gier.

Uroczystego otwarcia obiektów dokonali: Wójt Gminy Łęczyca Pan Jacek Rogoziński, Senator RP Pan Przemysław Błaszczyk, Poseł na Sejm RP Pan Marek Matuszewski, Radni Gminy Łęczyca, dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele rad rodziców oraz uczniów.


Galeria zdjęć:
Oświata
GOPS Łęczyca
Zrealizowane inwestycje
Sport i kultura
RPO ŁÓDŹ
InforLex.pl
Geoportal Województwa Łódzkiego