System Identyfikacji Przestrzennej
Kontakt z Urzędem
 

Aktualności

W Łęce powstała siłownia plenerowa

[ 2018-10-02 ]

W dniu 29 września na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Łęce odbyło się uroczyste otwarcie nowoutworzonej siłowni plenerowej. Powstała ona w ramach projektu „Wspólne ćwiczenia szansą na integrację” dofinansowanego w kwocie 5 000,00 zł z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego w ramach tzw. grantów sołeckich. Pozostałą kwotę przeznaczyła Gmina Łęczyca oraz mieszkańcy Sołectwa Łęka. Łączna wartość obiektu wyniosła 8 703,00 zł.

Uroczystość rozpoczął Sołtys Łęki Pan Ryszard Kaźmierczak, który pokrótce opowiedział o założeniach projektu oraz podziękował mieszkańcom Łęki za ich zaangażowanie w powstanie siłowni oraz władzom Gminy za wsparcie w realizacji projektu.

Następnie uroczystego przecięcia wstęgi w obecności mieszkańców sołectwa dokonali Wójt Gminy Łęczyca Pan Jacek Rogoziński, Przewodniczący Rady Gminy Łęczyca Pan Włodzimierz Starzyński, Skarbnik Gminy Łęczyca Pani Agnieszka Kaszubska oraz Sołtys Łęki Pan Ryszard Kaźmierczak. Nie zabrakło także słodkiego akcentu w postaci specjalnie na tę okazję przygotowanego tortu oraz kiełbasek z grilla, po których przetestowanie urządzeń stało się niemal obowiązkowe. Każda zainteresowana osoba, młodsza czy starsza, mogła spróbować własnych sił na takich urządzeniach jak rowerek, wioślarz, narciarz czy wahadło.

Siłownia plenerowa w Łęce jest jedną z kilku siłowni jakie do połowy października zostaną wybudowane na terenie Gminy Łęczyca. Kolejne z nich powstają już przy każdej ze szkół podstawowych i składać się będą z 12 urządzeń zainstalowanych na 6 słupach oraz stołu do tenisa stołowego, ławek i nasadzeń. Będą to tzw. Otwarte Strefy Aktywności, które dostępne będą dla wszystkich mieszkańców Gminy. Ich koszt wyniesie blisko 270 000,00 zł, z czego ok. 50% kosztów pokryje Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach środków pozyskanych przez Gminę Łęczyca.

Galeria zdjęć:
Oświata
GOPS Łęczyca
Zrealizowane inwestycje
Sport i kultura
RPO ŁÓDŹ
InforLex.pl
Geoportal Województwa Łódzkiego