System Identyfikacji Przestrzennej
Kontakt z Urzędem
 

Aktualności

Orlikowa Liga Mistrzów zawitała do Topoli Królewskiej

[ 2018-06-01 ]

We wtorek 29 maja, przy pięknej, słonecznej pogodzie, na terenie Centrum Sportowego w Topoli Królewskiej odbył się kolejny etap Orlikowej Ligi Mistrzów w skoku wzwyż. Pomysłodawcą i głównym organizatorem konkursu w ramach Ligi było Województwo Łódzkie, natomiast bezpośrednim organizatorem konkurencji skoku wzwyż Rudzki Klub Sportowy w Łodzi. W tym roku w organizację jednego z etapów włączyła się także Gmina Łęczyca.

Niewątpliwą atrakcją wtorkowej imprezy w Topoli było prowadzenie jej przez wybitnego polskiego skoczka Artura Partykę (medalistę Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy, wielokrotnego Mistrza Polski, wciąż aktualnego rekordzistę Polski z wynikiem 238 cm).

Konkurs w skoku wzwyż przebiegł w przyjaznej, miłej atmosferze, chociaż nie zabrakło także zdrowej, sportowej rywalizacji. Młodzież dzielnie pokonywała kolejne wysokości, przy wspaniałym dopingu mistrza Partyki oraz uczniów i nauczycieli Samorządowej Szkoły Podstawowej w Topoli Królewskiej. Na najlepszych czekały nagrody, które wręczyli Wójt Gminy Łęczyca Pan Jacek Rogoziński oraz Artur Partyka. Zawodnicy i zawodniczki, którzy zajęli miejsca 1 - 3 w swojej kategorii wiekowej wystartują w rozgrywce finałowej, która odbędzie się w Kutnie 15 czerwca 2018 roku.

Konkurs w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów, zgodnie z założeniami Ligi, na pewno przyczynił się do aktywizacji dzieci i młodzieży szkolnej w wieku 11-15 lat (rocznik 2007-2003) oraz rodziców zawodników do prowadzenia aktywnego, sportowego stylu życia oraz do postępowania zgodnie z zasadą fair-play.

Galeria zdjęć:
Oświata
GOPS Łęczyca
Zrealizowane inwestycje
Sport i kultura
RPO ŁÓDŹ
InforLex.pl
Geoportal Województwa Łódzkiego