System Identyfikacji Przestrzennej
Platforma zakupowa
Kontakt z Urzędem
 

Aktualności

W topoli powstała ścianka wspinaczkowa

[ 2021-09-30 ]

Zakończyła się budowa wewnętrznej ścianki wspinaczkowej o charakterze sportowo – rekreacyjnym w sali gimnastycznej w Samorządowej Szkole Podstawowej im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej. Dzięki jej wybudowaniu stworzona została dodatkowa możliwość aktywnego spędzenia czasu, poprawy kondycji fizycznej, a także rozwijania pasji i umiejętności.

Powstała w ramach zadania ścianka wspinaczkowa przeznaczona jest zarówno dla dzieci uczących się w SSP w Topoli Królewskiej, ale także dla wszystkich uczniów z terenu Gminy Łęczyca, które będą chciały skorzystać z nowego obiektu. Powstała ścianka wspinaczkowa pozwoli spełnić marzenia dzieci i wyrównać ich szanse w rozwoju. Dzięki budowie ścianki wspinaczkowej zwiększy się atrakcyjność zajęć wychowania fizycznego prowadzonych w szkole.  Wspinanie jest doskonałym sportem zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych, buduje pozytywne więzi między ludźmi, promuje aktywny tryb życia. Na ściance można zorganizować atrakcyjne imprezy lub zawody czy sekcje wspinaczkowe. Wspinaczka pozytywnie wpływa na rozwój fizyczny , rozwija motorykę dużą, wzmacnia i rozwija mięsnie grzbietu, dzięki czemu dobrze wpływa na kręgosłup, pomaga w profilaktyce i leczeniu wad postawy, uelastycznia stawy, nadaje gibkości. Jest to sport wymagający zaangażowania całego ciała , poprawia metabolizm, zapobiega otyłości.

Wybudowana ścianka wspinaczkowa w sali gimnastycznej w Samorządowej  Szkole Podstawowej w Topoli Królewskiej wzbogaciła Gminę Łęczyca o kolejną ofertę spędzania wolnego czasu, a tym samym propagowania różnych form aktywnego wypoczynku dla różnych grup wiekowych.

Na jej budowę Gmina Łęczyca pozyskała dofinansowanie w formie dotacji celowej ze śródków Województwa Łódzkiego w kwocie 50 tysięcy złotych w ramach programu Infrastruktura Sportowa Plus. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 87 945 złotych.

   

Nieodpłatna pomoc prawna
Oświata
GOPS Łęczyca
Zrealizowane inwestycje
Sport i kultura
RPO ŁÓDŹ
InforLex.pl
Geoportal Województwa Łódzkiego