System Identyfikacji Przestrzennej
Platforma zakupowa
Kontakt z Urzędem
 

Aktualności

Izba Gospodarcza Gastronomii Polskiej - bezpośredni kanał sprzedaży polskiej żywności do gastronomii

[ 2022-05-05 ]

Bardzo miło nam poinformować , że wysiłkiem środowisk gospodarczych oraz ekspertów rynku uruchomiliśmy nowy, bezpośredni , ogólnopolski kanał sprzedaży żywności do gastronomii. Nowoczesna platforma foodbuy.pl pozwala na stałe dostarczanie produktów z najdalszych zakątków Polski do kilkudziesięciu tysięcy lokali gastronomicznych bez pośrednictwa innych podmiotów. Takie rozwiązanie daje przełomową możliwość realnych oszczędności w gastronomii ale też nowy kanał sprzedaży i znaczące zwiększenie rentowości po stronie polskich rolników i przetwórców żywności.

W związku z rozwojem tego społeczno - gospodarczego przedsięwzięcia uprzejmie prosimy o pomoc w zawiadomieniu wszystkich kluczowych dla regionalnego rolnictwa i przetwórstwa spożywczego podmiotów, instytucji i środowisk. Proszę też, jeśli to możliwe, o wsparcie medialne w regionie . Bardzo nam zależy aby rolnikom i producentom żywności z Państwa powiatu, w sposób systemowy i opłacalny, szeroko otworzyć drzwi do ogromnego rynku gastronomicznego.

Jestem przekonany, że w postpandemicznej rzeczywistości, obarczonej również wysoką inflacją i innymi niepewnościami, nasze wspólne działanie pozwoli dać realne wsparcie tysiącom mieszkańców Państwa powiatu utrzymujących się z gastronomii i produkcji rolnej.

Ciężko nam się pogodzić z tym, że żywność która trafia do gastronom ii, u producenta jest kupowana przez pośredników niemal za bezcen a na końcu tego łańcucha, dla gastronomów jej cena jest windowana do granic możliwosci.

 Nasz projekt ma charakter w pełni rynkowy choć niekomercyjny. Operator foodbuy.pl nie jest pośrednikiem, nie jest pobierana ani marża ani prowizja a jedynie drobne opłaty  serwisowe, utrzymujące system i proces zakupowy.

Zapraszam do zapoznania się ze szczegółami naszego działania na stronie www.foodbuy.pl

Pliki do pobrania:
  • Rozmiar pliku: 635 KBPismo
Nieodpłatna pomoc prawna
Oświata
GOPS Łęczyca
Zrealizowane inwestycje
Sport i kultura
RPO ŁÓDŹ
InforLex.pl
Geoportal Województwa Łódzkiego