System Identyfikacji Przestrzennej
Kontakt z Urzędem
 

Aktualności

Parafianie z Błonia pożegnali Księdza Proboszcza

[ 2018-12-30 ]

Dzisiejsza niedziela (30 grudnia) nie była zwykłą niedzielą. Była ostatnią wspólną niedzielą z proboszczem parafii w Błoniu. Po blisko 10 latach posługi kapłańskiej w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Błoniu odszedł jej proboszcz ksiądz Krzysztof Wasiak, który od 1 stycznia 2019 roku będzie sprawował tą zaszczytną służbę w parafii w Godzianowie (dekanat Skierniewice). 10 lat kadencji Księdza Proboszcza minęło w odczuciu parafian bardzo szybko. Niestety, nadszedł ten czas pożegnania się z ustępującym Proboszczem i złożenia najserdeczniejszego DZIĘKUJĘ za trud i wysiłek pracy, jaki Ksiądz Krzysztof włożył w parafię w Błoniu.

Wśród osób, które w tym dniu chciały osobiście podziękować Księdzu Proboszczowi, oprócz bardzo licznie przybyłych parafian, znaleźli się m.in. Komendant Powiatowy Policji w Łęczycy Pan Zbigniew Gruszczyński, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Łęczycy Pan Andrzej Bukowiecki, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy Pan Marek Mikołajczyk, Wójt Gminy Łęczyca Pan Jacek Rogoziński, Przewodniczący Rady Gminy w Łęczycy Pan Włodzimierz Starzyński, Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy w Łęczycy Pani Jadwiga Frątczak oraz uczniowie wraz z dyrektorem Szkoły Podstawowej w Błoniu Panią Agnieszką Szczech.

Podczas składania życzeń i podziękowań nie brakowało chwil wzruszeń oraz łez, a także wspólnych pamiątkowych zdjęć z Księdzem Proboszczem.

 

Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest,

lecz przez to, czym dzieli się z innymi (Św. Jan Paweł II)

 

Czcigodny Księże Proboszczu,

 

Dziękujemy Ci z całego serca za 10 lat posługi

w Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Błoniu.

Dziękujemy za ofiarną służbę mieszkańcom

Gminy Łęczyca, życzliwość, serdeczność, braterską pomoc

i za wszystkie łaski otrzymane od  Pana,  dzięki  Księdza  posłudze.

Zechciej więc przyjąć najserdeczniejsze życzenia na ten kolejny życiowy etap: zdrowia, wytrwałości, wszelkich łask Jezusa Chrystusa, któremu służysz.

Niech Duch Święty Cię prowadzi po trudnej, ale jakże pięknej drodze kapłańskiego posługiwania.

 

Przewodniczący Rady Gminy                                              Wójt Gminy Łęczyca

Włodzimierz Starzyński                                                        Jacek Rogoziński

Galeria zdjęć:
Oświata
GOPS Łęczyca
Zrealizowane inwestycje
Sport i kultura
RPO ŁÓDŹ
InforLex.pl
Geoportal Województwa Łódzkiego