System Identyfikacji Przestrzennej
Kontakt z Urzędem
 

Aktualności

Złote Gody w Gminie Łęczyca

[ 2018-09-08 ]

“Najważniejsze jest, aby gdzieś istniało to,

czym się żyło, i zwyczaje, i święta rodzinne,

i dom pełen wspomnień” (A. de Saint - Exupery)


Złote Gody to niezwykłe wydarzenie, wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50 latach wspólnego pożycia małżeńskiego. W dniu 8 września w Łęczyckim Ratuszu Miejskim odbyła się uroczystość wręczenia sześciu parom z terenu Gminy Łęczyca medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudę, a wręczanych przez najważniejszą osobę w Gminie, czyli Wójta Gminy Łęczyca.

W uroczystości wzięły udział rodziny jubilatów, a także Pan Jacek Rogoziński - Wójt Gminy Łęczyca, Pan Włodzimierz Starzyński – Przewodniczący Rady Gminy w Łęczycy, Pani Anna Zarębska - Sekretarz Gminy Łęczyca, a całą uroczystość poprowadziła Pani Agnieszka Kubies - Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Łęczycy.

Po krótkich przemówieniach, a także złożeniu gratulacji i życzeń przez władze Gminy Łęczyca, Pan Wójt wraz z Panem Przewodniczącym oraz Panią Sekretarz w imieniu Prezydenta RP dokonali aktu wręczenia dostojnym jubilatom medali, legitymacji oraz listów gratulacyjnych. Otrzymali oni także okolicznościowe bukiety kwiatów. Po wręczeniu medali wzniesiono toast lampką szampana za zdrowie i pomyślność wyróżnionych par małżeńskich oraz odśpiewano tradycyjne „Sto lat”. Następnie przed budynkiem Ratusza wszyscy goście wraz z jubilatami oraz władzami Gminy Łęczyca zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie, po którym jubilaci przyjęli życzenia i prezenty od swoich rodzin.

Te wspólne 50 lat to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związek małżeński.

Z okazji tak wspaniałego Jubileuszu pragniemy złożyć Państwu najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia zdrowia, spokoju, rodzinnego ciepła, miłości bliskich oraz wszelkiej pomyślności na dalsze lata Wspólnego Życia.

Galeria zdjęć:
Oświata
GOPS Łęczyca
Zrealizowane inwestycje
Sport i kultura
RPO ŁÓDŹ
InforLex.pl
Geoportal Województwa Łódzkiego