System Identyfikacji Przestrzennej
Kontakt z Urzędem
 

Aktualności

W Zdunach utworzono zaplecze sportowo - rekreacyjne

[ 2017-10-25 ]

Z przyjemnością informujemy, iż w miejscowości Zduny uruchomiona została nowoutworzona baza sportowo – rekreacyjna. Powstała ona dzięki pozyskanemu przez Gminę Łęczyca dofinansowaniu z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego w kwocie 5000 zł, na realizację projektu Aktywnie przez życie od przedszkolaka do seniora – utworzenie zaplecza sportowo – rekreacyjnego we wsi Zduny.

Powstanie miejsca było możliwie dzięki inicjatywie Sołtysa oraz mieszkańców Zdun. W ramach projektu zakupione zostały 4 rowery turystyczne wraz  z kaskami, 4 pary łyżworolek oraz 8 par kijków nordic walking. Dzięki zakupionemu sprzętowi każda zainteresowana osoba będzie mogła zaplanować wycieczkę po atrakcyjnych terenach Gminy Łęczyca i Pradoliny Warszawsko – Berlińskiej, odbyć wyprawę do Świnic Warckich szlakiem życia Faustyny Kowalskiej, wybrać się do Uniejowa, Łęczycy czy Tumu, a także udać się do pobliskich lasów by zaczerpnąć świeżego powietrza na łonie natury.

Niewątpliwie ta oddolna inicjatywa mieszkańców Zdun stanowi początek do stworzenia w przyszłości większej bazy sportowo-rekreacyjnej, która, w miarę posiadanych środków, może w niedługim czasie stać się miejscem, z którego turyści odwiedzający Ziemię Łęczycką będą rozpoczynali swoją wędrówkę po tej części województwa łódzkiego, korzystając z możliwości wypożyczenia we wsi sprzętu sportowo-rekreacyjnego.

Sprzęto można wypożyczać bezpłatnie u Pana Sołtysa (Zduny 2), po zapoznaniu się z regulaminem i wypełnieniu formularza wypożyczenia sprzętu.
Pliki do pobrania:
Galeria zdjęć:
Oświata
GOPS Łęczyca
Zrealizowane inwestycje
Sport i kultura
RPO ŁÓDŹ
InforLex.pl
Geoportal Województwa Łódzkiego