System Identyfikacji Przestrzennej
Kontakt z Urzędem
 

Aktualności

Jubileusz Pożycia Małżeńskiego w Gminie Łęczyca

[ 2017-10-04 ]

“Najważniejsze jest, aby gdzieś istniało to,

czym się żyło, i zwyczaje, i święta rodzinne,

i dom pełen wspomnień” (A. de Saint - Exupery)


Złote oraz Diamentowe gody to niezwykłe wydarzenie, wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50 i 60 latach wspólnego pożycia małżeńskiego. W dniu 30 września w Łęczyckim Ratuszu Miejskim odbyła się uroczystość wręczenia dziesięciu parom z terenu Gminy Łęczyca medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudę.

W uroczystości wzięły udział rodziny jubilatów, a także Pan Jacek Rogoziński - Wójt Gminy Łęczyca, Pan Włodzimierz Starzyński – Przewodniczący Rady Gminy w Łęczycy, Pani Anna Zarębska - Sekretarz Gminy Łęczyca, a całą uroczystość poprowadziła Pani Agnieszka Kubies - Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Łęczycy.

Po krótkich przemówieniach, a także złożeniu gratulacji i życzeń przez władze Gminy Łęczyca, Pan Wójt wraz z Panem Przewodniczącym oraz Panią Sekretarz w imieniu Prezydenta RP dokonali aktu wręczenia dostojnym jubilatom medali, legitymacji oraz listów gratulacyjnych. Otrzymali oni także okolicznościowe bukiety kwiatów. Po wręczeniu medali wzniesiono toast lampką szampana za zdrowie i pomyślność wyróżnionych par małżeńskich oraz odśpiewano tradycyjne „Sto lat”.

Te wspólne 50 i 60 lat to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związek małżeński. Z okazji tak wspaniałego Jubileuszu pragniemy złożyć Państwu najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia zdrowia, spokoju, rodzinnego ciepła, miłości bliskich oraz wszelkiej pomyślności na dalsze lata Wspólnego Życia.

Jubileusz obchodzili następujący Jubilaci:

 

60 – lecie Pożycia małżeńskiego – Diamentowe gody:

Teresa i Aleksy Życzkowscy

50 – lecie Pożycia małżeńskiego – Złote gody:

Helena i Andrzej Gmerek

Marianna i Jan Kowalczyk

Elżbieta i Janusz Kubatko

Stanisława i Marian Malinowscy

Kazimiera i Eugeniusz Rosolak

Helena i Stanisław Rybińscy

Karolina i Tadeusz Wiśniewscy

Krystyna i Kazimierz Zarębscy

Jolanta i Henryk Wawrzyniak

Galeria zdjęć:
Oświata
GOPS Łęczyca
Zrealizowane inwestycje
Sport i kultura
RPO ŁÓDŹ
InforLex.pl
Geoportal Województwa Łódzkiego